Toks klausimas gali kilti tiek ir statybų metu, tiek ir jau gyvenant nuosavame name. Tuo labiau, kad ją įsirengę turi tikrai ne kiekvienas. Ir vieni teigia, jog tai tik papildomos ir visai nereikalingos išlaidos, o tuo tarpu kiti sako, jog ji yra būtina. Todėl kartais galima pasimesti tarp kardinaliai skirtingų nuomonių, tuo labiau, kad praktiškai kiekvienas nenorėtų praleisti galimybės sutaupyti. Tačiau specialistai pataria to nedaryti, bent jau šioje vietoje, kadangi drenažas ir lietaus kanalizacija yra tikrai svarbūs ir turėtų būti įrengti kiekviename būste. Aišku, galima sėkmingai gyventi ir be to, tačiau ilgainiui gali tekti susidurti su gana rimtomis problemomis, kurių sprendimas kainuos labai brangiai. Taip nutinka, kuomet nuolat į žemę šalia namo besigeriantis vanduo pradeda išplauti bei tirpdyti minkštesnes grunto uolienas. Tuomet žemė toje vietoje kažkiek įdumba. Bet tai nėra didžiausia problema. Daug blogiau, jeigu tokie įdubimai atsiranda po pamatais arba greta jų. Tuomet kyla pavojus visam būstui ir dažniausiai tai pastebima iš sienų įskilimų. Taigi, nors tai nėra privalomas namo atributas, tačiau jis tikrai svarbus.

Lietaus kanalizacija, jų vamzdžiai bei įrengimo niuansai

Kai kas gali galvoti, jog tai yra paprasčiausi lietvamzdžiai, tačiau vien jų tikrai nepakanka. Kadangi tokiu atveju vanduo gersis į gruntą pakankamai negiliai ir visai šalia namo pamatų, kas nėra labai saugus variantas. Todėl norint įsirengti pilnavertę sistemą bus reikalingas ir jos išvedžiojimas po žeme, ir specialus įrenginys, kuriame bus kaupiamas vanduo. Būtent jo vieta neretai būna nusakoma kaip lietaus kanalizacijos gylis, kuriama patalpinama vandens talpykla. Ir nors tokio įrenginio principas gali pasirodyti gana panašus į nuotekų valymo, tačiau jie yra gana skirtingi. Kadangi šiuo atveju talpykla turi atvirą dugną, kurį atstoja žemė. Ir pro jį natūraliai vanduo susigeria į gilesnius grunto sluoksnius. Būtent į jų kietumą bei sudėtį reikėtų atsižvelgti dar prieš tokios sistemos įrengimą. Kadangi nuo to gali nemažai priklausyti ir jai reikalingas gylis ir vamzdyno išvedžiojimas. Nors tam įtakos taip pat turi ir būstas, todėl kiekvienu atveju taikomi individualūs sprendimai.

Kiek kainuoja lietaus kanalizacija?

Konkrečią sumą įvardinti būtų pakankamai sudėtinga ir ji tikrai neatspindėtų kiekvieno atvejo. Kadangi išlaidos priklauso nuo labai daug skirtingų aspektų. O į tą įeina ir medžiagos, ir montavimo darbai. Skirtingų gamintojų produktai kainuoja ne vienodai, taip pat ir darbus atliekantys specialistai turi individualius įkainius. Be to, visas įrengimas labai daug priklauso ir nuo aplink namą esančio grunto. Todėl neretai net ir paslaugų teikėjai nenurodo tikslios sumos. Kadangi ji kiekvienu atveju yra apskaičiuojama individualiai. Todėl norint sužinoti, kiek preliminariai teks išleisti, geriausiai būtų kreiptis į specialistus ir šioje srityje dirbančias įmones. Tuomet jos atsižvelgs į visus kriterijus ir juos įvertinę paruoš darbų sąmatą. Bet išlaidos tikrai neturėtų būti didelės ir lietaus kanalizacija savo kaina nebus brangesnė, negu kad nuotekų valymo įrenginiai. Tuo labiau, kad ir patys gaminiai bei jų veikimo principas bus gana skirtingas.

https://bionuotekos.lt/lietaus-kanalizacija/