Nereikia ir sakyti – šie metai iš tiesų ypatingi kiekvienai šaliai: dėl COVID – 19 infekcijos, gerokai sulėtėjo gyvenimo tempas, o daugybė procesų, kurie iki šiol atrodė savaime suprantami, šiandien tapo visiškai nebepasiekiami arba tenka įdėti kur kas daugiau pastangų, kad būtų galima pasinaudoti tam tikromis paslaugomis. Ko gero, jau nebėra tokios srities, kuriai šis virusas ar jo sukelti padariniai nebūtų turėję jokios įtakos. Vienas tokių sričių yra ir darbas užsienyje. Ne paslaptis, kad darbas užsienyje domina ypač didelę dalį mūsų šalies žmonių, tad, natūraliai kyla klausimas: o ar COVID – 19 turėjo kokios nors įtakos? 

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad tam tikrų pokyčių iš tiesų įvyko. Ne paslaptis, kad viena skaudžiausiai dėl šio viruso nukentėjusių sričių yra turizmo industrija. Prieš pandemiją, būtent turizmas buvo viena iš tų sričių, kuriai reikėjo ypač daug darbuotojų. Tad, nekeista, kad darbo pasiūlymai turizmo srityje sudarydavo ypač didelę dalį visų pasiūlymų, o žmonės, kuriuos domindavo darbas užsienyje, tikrai turėdavo realius šansus įsidarbinti būtent šioje sferoje. Šiandien, dėl šios infekcijos, papildoma darbo jėga tikrai nebėra reikalinga viešbučiuose, maitinimo įstaigose ar pramogų centruose, todėl, jei jus domina galimybė įsidarbinti būtent šioje sferoje, tai padaryti šiandien gali būti ypač sunku.

Verta akcentuoti ir tai, kad dėl viruso grėsmės, įsidarbinimo ar  tarpininkavimo paslaugų teikimas, šiandien taip pat atrodo šie tiek kitaip. Jei dar prieš pandemiją, darbu užsienyje besidomintys žmonės galėdavo laisvai planuoja vizitus į darbinimo agentūras bei dalyvauti gyvuose pokalbiuose, tai šiandien, šie procesai dažniausiai vyksta nuotoliniu būdu, informacija taip pat yra teikiama nuotoliniu būdu. kita vertus, nereikia pamiršti ir kitos medalio pusė – nuotoliniu būdu teikiamos paslaugos leidžia sutaupyti labai daug laiko bei išvengti papildomų nepatogumų.

Taigi, apibendrinat galima daryti išvadą, kad dėl COVID – 19 iš tiesų turėjo įtakos darbui užsienyje. Visų pirma, gerokai sumažėja darbo pasiūlymų turizmo sektoriuje skaičius, o antra – pasikeitė ir tarpininkavimo paslaugų teikimo tvarka – dauguma procesų yra vykdomi nuotoliniu būdu.