Net ir šiomis dienomis, kai turime pačių moderniausių alternatyvų natūralus medis nepraranda savo svarbos ir yra naudojamas labai plačiai. Tą lemia jo išskirtinės savybės, dėl kurių jis tinkamas tiek apdailai, tiek ir pagrindinėms konstrukcijos, tiek ir kitiems produktams gaminti kaip žaliava. Tačiau nepaisant to medis natūraliai nėra atsparus aplinkos poveikiui. Todėl neapsaugotas nuo temperatūros pokyčių ir ypatingai drėgmės jis tarnautų labai trumpai. Aišku, tas laikas dar priklauso ir nuo konkrečios jo rūšies, kadangi kai kurios yra atsparesnės neigiamoms sąlygoms. Tačiau visais atvejais stengiamasi kaip įmanoma labiau apsaugoti medieną ir prailginti jos tarnavimo laiko. Būtent todėl ji yra impregnuojama. Medžiagų bei būdų, kuriais tai atliekama gali būti pačių įvairiausių, tačiau visuomet turėsime gana aiškų rezultatą. Tokia mediena pasižymės gerokai didesniu atsparumu ne tik aplinkos poveikiui, tačiau ir pelėsiui bei netgi termitams. Kas yra taip pat nemaža problema. Taigi, toks variantas turės tikrai išskirtines savybes, dėl kurių galės būti panaudojamas labai plačiai nepriklausomai nuo aplinkos sąlygų.

Giluminiu būdu impregnuota mediena bei visas procesas

Padengti medieną impregnantu galima ir savarankiškai. Tam nereikia nei labai daug žinių, nei patirties. Tačiau toks variantas nors ir apsaugos natūralų produktą nuo neigiamo aplinkos poveikio, bet nebus pats efektyviausias. Todėl impregnuota statybinė mediena yra apdirbama visiškai kitaip užtikrinant maksimalų jos padengimą konservantu ne tik iš išorės, tačiau ir iš vidaus. O tai jau pakankamai sudėtingas procesas, kuris atliekamas pramoniniu būdu. Pirmiausia iš specialioje patalpoje iš medienos yra pašalinamas oras ir taip sukuriamas vakuumas. Tuomet jau visas tūris pripildomas impregnantu. Jų gali būti gana įvairių, todėl kiekvienu atveju konkretaus naudojamas produktas gali skirtis. Ir tada sukurto papildomo slėgio pagalbą impregnantas patenka į medienos vidų. Po kažkurio laiko vakuumo pagalba pašalinamas jo perteklius ir leidžiama medžiui išdžiūti. Kadangi natūraliai impregnanto perteklius išsiskiria dar ir po kurio laiko pasibaigus visam procesui. Būtent toks būdas gali užtikrinti maksimalų rezultatą ir tai, jog tokia impregnuota mediena turės išskirtinį atsparumą.

Ar didelė impregnuota mediena kaina?

Viskas labai priklauso ir nuo konkrečios medienos rūšies ir nuo jos savybių. Kadangi tokiu būdu apdorotas medis gali būti naudojamas labai skirtingiems tikslams. Todėl natūralu, jog statyboms skirti variantai kainuos daugiau, negu, pavyzdžiui, tvorai. Tačiau bendrai vertinant impregnuota mediena Vilniuje nėra žymiai brangesnė, negu visai neapdorota. Todėl renkantis ir svarstant tarp šių variantų reikėtų įvertinti ir tai, kad savarankiškai impregnuojant kartais galima ir nepasiekti tokių gerų rezultatų. Ypač jeigu buvo naudojamas specifinis pramoninis būdas, kuris leidžia impregnantui įsigerti pakankamai giliai. Todėl natūralu, kad už tokį apdirbimą reikės papildomai mokėti, tačiau tai tikrai nėra išlaidos veltui. Žinoma, jeigu planuojate kažkokiu kitu būdu apdirbti medžio gaminius, tuomet galima rinktis ir pigesnius variantus bei taip sutaupyti. Tačiau kartais kainų skirtumas bus tikrai ne toks didelis, kad vertėtų ieškoti alternatyvų bei galimybės minimaliai sutaupyti. Taigi, kainos įvairios, tačiau bendrai vertinant jos nėra pernelyg didelės.