Namų interjeras yra labai svarbus, o paskutiniai tyrimai rodo, kad tam tikros spalvos, namų stilius gali turėti įtakos ir tam kaip žmogus namuose pailsi ar išsimiega. Interjere vyraujančios spalvos gali paveikti ir nuotaiką ar produktyvumą. Puiku, kai dabar aplink mus gausu galimybių save realizuoti, įsirengti svajonių namus, kambarį ir džiaugtis originaliais namais, kuriuose jaučiatės saugiai, jaukiai ir maloniai. Deja, prieš trisdešimt ir daugiau metų tokios prabangos niekas neturėjo, o jei ir buvo galimybės, tai skirtingų baldų stilių buvo vos keletas. Kadangi tuo metu vyraujanti ideologija buvo smarkiai susijusi su tuo, kad viskas turėjo būti standartizuota ir vienoda, realizuoti savo poreikių buvo neįmanoma.

Prieš trisdešimt ir daugiau metų kambarių išplanavimas buvo labai įprastas kiekvienuose namuose. Kadangi visų daugiabučių ir namų eksterjeras turėdavo vos kelis standartus, tai lygiai taip pat viskas standartizuota būdavo ir interjere. Kambariai dažniausiai būdavo tunelinio tipo, kai nuo durų iki sienos būdavo tiesus laisvas praėjimas, o šonuose kambariui reikalingi baldai – spinta, lova, sekcija, stalas ir panašiai. Balkono durys būdavo pačiame kambario gale. Dažniausiai visi baldai būdavo gryno medžio, nedažyti, o spalvų tikrai būdavo nedaug. Net balkono durys būdavo medinės, nedažytos. Standartiniai baldų išmatavimai buvo vieninteliai visų naudojami, individualiu rasti nebuvo įmanoma arba labai sunku. Populiarios būdavo sekcijos nuo žemės iki lubų ir užimdavo jos dažniausiai puse kambario, kas šiais laikais yra visiškai nepriimtina. Bendrai vertinant, kambariai būdavo perkimšti net ir nereikalingais baldais, nes viską žmonėms norėdavosi kaupti ir kuo mažiau išmesti.

Nors dabar dar irgi galima pastebėti nuo sovietmečio žmonėms įskiepytą kaupimą, atsiranda vis daugiau minimalistinių sprendimų, nes žmonės pradeda norėti daugiau laisvos erdvės. Nereikalingi daiktai, baldai nebetenka reikšmės ir niekas jų nebenori laikyti vien dėl to, kad bijo išmesti. Atsiradusi baldų įvairovė patenkina norinčius individualių sprendimų, o didesnės galimybės stebina savo funkcionalumu. Dabar galimi ne tik medžio elementai, bet ir daug kitų medžiagų interjere. Spalvos taip pat laisvai pasirenkamos, o atspalvių kiekis milžiniškas, todėl visi randa kaip išreikšti save interjero dizaine. Balkono durys irgi gali būti visokios, nes dabar nebėra standarto ir niekas neprivalo jų palikti medžio spalvos. Kai kurie susideda net ir plastikinius lankus, kurie atrodo naujoviškiau ir geriau apsaugo nuo žiemos šalčių. Puikių balkono durų pasirinkimą rasite čia – https://www.tikslangai.lt/.