Ekonomikos, ideologijų ir politiniai pasikeitimai per keliasdešimt metų iš esmės pakeitė labai daug. Tarp šių pakitimų yra tokie dalykai kaip galimybių ir pasirinkimo atsiradimas, kuriuos galima pastebėti net ir interjero dizaino tendencijose. Planinė ekonomika seniau padiktavo standartus, todėl tipiniai projektai buvo visur vienodi, o baldų pasirinkimas buvo menkas ir standartizuotas. Taip buvo nepaliekama jokių galimybių išsiskirti ar įsirengti namus originaliai, neįprastai. Daug kūrybiškumo tuomet tikrai nebuvo galima pamatyti, o standartai buvo siekiamybė, kuria diegė tuometinis gyvenimas. Dabar viskas kiek kitaip, nes galima pasidžiaugti visiškai laisva – jei nėra norimo baldo, galima užsakyti individualaus pagaminimą. Pasirinkimo gausu ne tik baldų parduotuvėse, bet ir visose galimose srityse, todėl originalumas ir kūrybiškumas yra pagrindiniai dalykai įsirenginėjant namus. Galima sakyti, kad per keliasdešimt metų viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Anksčiau vienodumas buvo labai priimtinas dalykas, todėl beveik vienodos būdavo ir lovos, ir balkono durys. Visuose namuose medžio baldai būdavo beveik nedažomi, o paliekami natūralios spalvos, todėl įėjus į bet kokį būstą buvo galima pamatyti ne tik labai panašius baldus, bet ir tas pačias dominuojančias spalvas, stilių. Eksterjeras taip pat būdavo visų vienodas, keliais standartais buvo statomi tiek privatūs namai, tiek daugiabučiai, o pasirinkimo stoka pastūmėjo ir prie to, kad vidaus dizainas nebūdavo išskirtinis. Dažniausiai langai ir balkono durys būdavo mediniais rėmais, o jų dažymų beveik niekas neužsiimdavo – žinoma, toks pasirinkimas puikiai tikdavo su tokios pačios spalvos baldais. Dabar kokios bus balkono durys galime pasirinkti iš šimtų ar net tūkstančio pavyzdžių, o baldų tipų yra milijonai. Jei ne daugiau.

Pasikeitė net ir kambario išstatymai. Dabar baldus visi susideda kaip jiems patogu, o anuomet tiek daug mąstyti nereikėdavo. Dažniausiai kambarius įrengdavo tuneliniu būdų, kai atidarius kambario duris yra tiesus praėjimas, kurio gale balkono durys, o visa kita, kaip lova, spinta, staliukas buvo statomi šone, kad neužstotu tiesaus kelio iki balkono, sienos ar lango. Vis labiau mažėja standartinių sprendimų, o tai lemia produkcijos plėtrą ir tobulėjimą. Puikių balkono durų pasirinkimą rasite čia – https://www.tikslangai.lt/.