Daugeliui šis pavadinimas tikrai bus girdėtas, kadangi tai yra vienas iš pagrindinių kraujo tyrimų metu vertinamų rodiklių. Tačiau tikrai ne visi žino daugiau apie šį baltymą. Kuris ypatingai svarbus organizmui, kadangi jo dėka yra pernešamas deguonis. Ir būtent šio baltymo dėka, kuomet prie jo prisijungia deguonies molekulės, kraujas tampa raudonos spalvos. O pats pavadinimas gali išduoti, kad tai yra geležies turinti medžiaga. Todėl sumažėjusi hemoglobino norma kraujyje pirmiausiai gali signalizuoti apie pernelyg mažą geležies kiekį ir jos trūkumą organizme. Dėl ko ilgainiui gali išsivystyti mažakraujystė bei dar rimtesnės sveikatos problemos. Kadangi jo trūkumas paliečia praktiškai visą kūną ir tiek organai, tiek ir audiniai bei ląstelės kenčia nuo deguonies trūkumo. Dėl ko neretai ir žmogus gali jaustis nuolatos pavargęs ir be jėgų kažką daryti. O tokia savijauta gali atsispindėti ir jo išvaizdoje. Kadangi pirmiausiai bus matoma išblyškusi oda, kas reikš, kad su kraujotaka yra kažkas negerai. Taigi, ši medžiaga organizme yra be galo svarbi ir net nedidelis jos trūkumas gali limti sunkius susirgimus.

Žemas hemoglobinas, ką reikėtų daryti?

Tokiu atveju pirmiausiai reikėtų pasitarti su savo šeimos gydytoju, kuris geriausiai galės įvertinti situaciją ir nuspręsti, kokių veiksmų reikia imtis. Nors gali būti vartojami ir specialūs papildai, kurie nėra receptiniai ir juos galima laisvai įsigyti. Tačiau svarbu žinoti, kad pernelyg aukštas hemoglobinas taip pat nebus labai gerai, todėl svarbu nuolat sekti jo lygį organizme ir jį palaikyti optimalų. Tačiau su per dideliu jo kiekiu susiduriama žymiai rečiau, negu kad su trūkumu. Todėl norint išvengti pastarosios problemos galima skirti daugiau dėmesio mitybai. Ir reikėtų vartoto daug geležies turinčius produktus, nors ne iš visų jų kūnas vienodai pasisavina šį elementą. Todėl pirmiausiai neturėtų trūkti baltyminio maisto, mėsos. Kas yra pagrindinis ir labai svarbus daugybės naudingų medžiagų šaltinis. Taip pat daug geležies turi ir avižos, obuoliai, ankštinės daržovės, burokėliai, granatai, slyvos bei riešutai. Tad galima pasirinkti labiausiai patinkančius produktus ir juos įtraukti į kasdieninę mitybą. O tai tikrai turėtų padidinti šios svarbios medžiagos kiekį organizme.

Kokia yra hemoglobino norma moterims?

Dažnai gavus kraujo tyrimo rezultatas būna pakankamai sudėtinga suprasti juose pateiktus skaičius. Todėl dabar greta jų rašomos ir optimalios normos, dėl ko yra paprasčiau palyginti ir suprasti ar rezultatai geri, ar reikėtų susirūpinti. O hemoglobinas yra visiems puikiai pažįstamas, kadangi būtent jo nukrypimai pasitaiko gana dažnai. Tačiau ši medžiaga yra labai svarbi, todėl ir tyrimuose šiam skaičiui skiriama pakankamai daug dėmesio. Moterims jo kiekis organizme turėtų svyruoti tarp 120 ir 150 g/l. Aišku, minimalūs nukrypimai nereikš kažko blogo, kadangi juos nesunkiai galima pataisyti ir mitybos pagalba. Tačiau kiekiui nukritus žemiau 100 g/l jau yra taikomas specialus gydymas ir tai laikoma mažakraujyste. Aišku, vaikams šios medžiagos normos yra visai kitokios ir priklauso nuo amžiaus, tačiau bet kuriuo atveju esant ryškiems pakitimams reikalingas gydymas.