Labai apibendrintai galima sakyti, kad tai yra mokslas arba šaka, kuri susijusi su miestais ir visais juos apimančiais aspektais. Aišku, dažniausiai žmonėms, kurie klausia: urbanistika, kas tai, atsakyti paprastai nėra labai lengva. Ypač jeigu norimą tą padaryti kaip įmanoma tiksliau. Kadangi dar nemažai priklauso nuo perspektyvos, iš kurios yra žvelgiama. Dauguma šią sąvoką labiausiai linkę sieti su infrastruktūra ir jos plėtra. Ir tam tikrai pritartų praktiškai visi architektai, projektuotojai ir panašių sričių darbuotojai. Tačiau sociologai galėtų pažvelgti gerokai plačiau, kadangi miestai apima ne tik pastatus, kelius, o ir juose gyvenančius žmones, jų tarpusavio santykius. Bendrai ši sąvoka yra pakankamai sena, kadangi miestai kūrėsi dar gerokai anksčiau prieš mūsų erą ir tuomet jie susidurdavo su nemažai skirtingų uždavinių, kuriuos tenka spręsti ir dabartiniais laikais. Taigi, tikslios pradžios, kada atsirado urbanistika įvardinti praktiškai neįmanoma, nes ir miestų egzistavimas yra nuspėjamas tik preliminariai.

Kelprojektas ir viskas apie jį

Pradėti reikėtų nuo to, jog tai nėra vienas projektas, tačiau po šiuo pavadinimu slepiasi mūsų šalyje didžiausia įmonių grupė. Jos veikla susijusi su urbanistika, o jeigu konkrečiau, tai transporto infrastruktūra. Būtent ši grupė atliko bene pačius sudėtingiausius ir savo apimtimi didžiausius projektus Lietuvoje, kurie neliko nepastebėti. Kadangi ne vienas iš jų pelnė Lietuvos metų gaminio titulą net keletą skirtingų metų. Be to, įmonių grupės veiklos spektras neapsiriboja vien projektavimo darbais. Ir neretu atveju yra siūlomos paslaugos pradedant nuo projekto ir baigiant įvairiausiais vertinimais bei techninės priežiūros darbais. Šis universalumas gali garantuoti, jog vienose patikimose rankose bus pasiektas aukščiausios kokybės rezultatas, kas yra būtina tokios apimties darbams.

Kuo užsiima UAB Urbanistika

Nors įmonės veiklos sritis yra gana konkreti – daugiausiai planavimo bei projektavimo darbai ir viskas, kas susiję su urbanistika. Todėl daugiausiai specializuojamasi būtent į miestuose rengiamus ir vykdomus skirtingus projektus. Tačiau dėl gana nemažos darbų apimties UAB Urbanistika darbuotojai yra skirtingų sričių specialistai. Kadangi tai nėra nedideli projektai, kuriuos gali atlikti ir gana universalūs darbuotojai. Todėl natūraliai reikalingi smulkiose srityse besispecializuojantys žmonės, kurie tik dirbdami drauge gali pasiekti maksimaliai aukštus rezultatus. Įmonė turi parengusi daugumos Lietuvos miestų tiek bendruosius, tiek ir detaliuosius planus. Būtent šiai sričiai ji skiria daugiausiai laiko ir resursų. O kartu įgyta didelė patirtis yra savotiškas kokybės garantas. Aišku, užsiimama ir projektavimu, tačiau pastaruoju metu tam dėmesio skiriama ne tiek daug.

Kaip vyksta miesto projektavimas?

Šis klausimas gali kilti tiek besidomintiems urbanistika, tiek ir su tuo visiškai nesusijusiems žmonėms. Iš tikrųjų tai gana sudėtingas procesas, kurio metu būtina ne tik parengti projektą, bet ir atsižvelgti į daugybę skirtingų aspektų. Kadangi vėliau kažką keisti gali būti itin sudėtinga. O tinkamai neįvertinus tam tikrų aspektų galima turėti daug nepatogumų, kuriuos patirs mieste gyvenantys žmonės. Taigi, pirmiausiai yra įvertinami visi niuansai, o tik tuomet jau imamasi realių veiksmų ir kūrybos, nors jos čia nedaug, nes viskas remiasi skaičiavimais.