Kas yra mikroklimatas daugumai žmonių yra aiški sąvoka. Tačiau didžioji jų dalis niekada net susimąsto apie savo namų sąlygas ir tuo labiau, kad namuose reikalingi kažkokie mikroklimato sprendimai. Juk svarbiausia, kad nebūtų kritiškai šalta arba šalta, o kelių laipsnių skirtumas nieko nekeičia. Būtent tokia yra vyraujanti nuomonė. O apie optimalų drėgnumą retas kuris išvis kažką žino. Tačiau šie daugumai nereikšmingi aspektai iš tikrųjų daro didelę įtaką mūsų organizmui. Net jeigu to mes tiesiogiai ir nejaučiame. Tačiau tam tikri ženklai gali perspėti, jog namų mikroklimatas nėra pats geriausias. Ir kartais tai gali būti neaiškių ligų, kurių nustatyti nepavyksta, simptomų priežastis. Aišku, tai nebus labai rimti negalavimai, tačiau jie tikrai neprisidės prie geros savijautos.

Kokie gali būti taikomi mikroklimato sprendimai?

Pačios populiariausios ir dažniausiai naudojamos Nit uab yra šildymo arba vėsinimo sistemos. Bent jau šildymo įrengiamos praktiškai visuose būstuose. Kadangi žiemos būna pakankamai šaltos, tad be papildomo šilumos šaltinio išsiversti neįmanoma. Aišku, galima naudoti pačius įvairiausius variantus, tačiau geriausiai savo funkciją atliks bendra sistema, o ne pavieniai įrenginiai, kurie veikia visiškai nepriklausomai tarpusavyje. Į tai labiausiai turėtų atkreipti dėmesį nuosavą namą statantys arba jį jau įsirenginėjantys. Nes vėliau kažką pakeisti gali būti pakankamai sudėtinga. Pavyzdžiui, šildymo kilimėlis rubisolis neretai montuojamas dar prieš atliekant apdailos darbas ir vėliau tampa visiškai nepastebimas.

Be šildymo ir šaldymo dar yra optimalios drėgmės palaikymo mikroklimato sprendimai. Priklausomai nuo esamų sąlygų namuose, tai gali būti arba sausintuvas, arba drėkintuvas. Aišku, kažkiek optimizuoti drėgmę galima ir geros ventiliacijos pagalba. Tačiau tikrai neretai to nepakanka. Tuomet bus reikalingas vienas iš dviejų įrenginių arba jie abu. Kadangi dar nemažai drėgmė gali priklausyti ir nuo sezoniškumo. Tas ypatingai pastebima žiemos metu, kuomet vyksta intensyvus būsto šildymas. Dėl to sausėja oras. Ir tai yra visiškai natūralu. Bet žmogaus organizmas prie to nėra prisitaikęs ir jam tokios sąlygos nėra optimalios. Todėl siekiant geriausios savijautos reikėtų pagalvoti apie specialų įrenginį. Tuo labiau, kad jų yra didžiulė įvairovė ir paprasčiausieji kainuoja tikrai nedaug. Esant drėgmės pertekliui tą pajusite labai greitai, ypač jeigu jis nemažas. Ir tai gerokai pavojingesnis reiškinys, kadangi jis gali sukurti sąlygas pelėsiui, ko tikrai niekas nenorėtų.

Kaip įsitikinti įmonės patikimumu dar prieš apsiperkant?

Dauguma didžiųjų bendrovių stengiasi saugoti savo reputacija ir yra tikrai patikimos. Tačiau pasitaiko atvejų, kuomet žmonės apsipirkę pastebi, jog gaminiai nėra kokybiški, o įmonė nenori to pripažinti. Neretai tuomet nevyksta net abipusis bendravimas. Ir nesvarbu ar bus reikalingi mikroklimato sprendimai namams, ar bet kuris kitas produktas patikrinti įmonės patikimumą galima iš anksto. Ir geriausiai tą padaryti padės internetas. Tereikia pasidomėti, kokie, pavyzdžiui, yra Rubisolis atsiliepimai. Paieškai užtenka tik pavadinimo, o tuomet sužinosite ir kokie yra Rubisolis rekvizitai, ir koks jų asortimentas, veiklos sritis. Ir jeigu tai yra senai rinkoje veikianti įmonė, turinti platų asortimentą bei nemažai teigiamų atsiliepimų. Tuomet drąsiai galite ja pasitikėti ir pradėti bendradarbiavimą.

Daugiau rasite čia: https://www.e-nit.lt