Tai išskirtinis sportas, kuris vienija pakankamai nedidelę tiek mėgėjų, tiek ir profesionalų dalį. Jeigu palyginsime, kiek žmonių laisvalaikiu žaidžia krepšinį arba paspardo futbolo kamuolį ir kiek leidžia laiką ant teniso kortų dangos. Pamatysime, jog skirtumas yra daugiau, negu akivaizdus. Tačiau tam yra ir priežasčių. Kadangi pamėtyti kamuolį į krepšį nereikia nei daug įgūdžių, nei praktikos. Ypač jeigu tai daroma mėgėjiškai su tikslu aktyviai praleisti laisvalaikį. O tenisas reikalauja gerokai daugiau patirties. Todėl prieš pradedant žaisti, netgi mėgėjiškai, reikėtų pakankamai nemažai laiko skirti treniruotėms. Be to, tinkamų tam vietų nėra tiek daug ir neretai už jas tenka susimokėti. Tačiau šios sporto šakos entuziastų tai nė kiek neatbaido. O yra ir tokių, kurie aikštelę įsirengia tiesiog savo kieme.

Teniso kortų dangos – brangiausias aikštelės įrengimo komponentas

Būtent tą įvardija dauguma entuziastų, kurie nusprendė turėti nuosavą vietą mėgstamam sportui. Tačiau tai tikrai nėra būdinga vien šiam sportui. Kadangi ir lauko krepšinio aikštelės įrengimo kainą daugiausiai priklausys nuo pasirinktos dangos. Aišku, neretai būna, kad vieta žaisti krepšiniui įrengiama neatsižvelgiant į standartinius jos matmenis. Juk nežaidžiant profesionaliai su pilnomis komandomis kamuolį galima mėtyti ir iš trečdalio viso ploto. Ir to pilnai pakaks net ir individualioms treniruotėms. Aišku, čia nekalbama apie profesionalius žaidėjus, kurie treniruojasi salėse ant parketo. O tuo tarpu žaidžiant tenisą bus reikalingos pilnų matmenų teniso kortų dangos. Kadangi kitu atveju normalaus ir visaverčio žaidimo tikėtis neįmanoma. Be to, net ir treniruotės mažesniame plote duotų daugiau žalos, negu naudos. Kadangi greit priprastumėte prie iškreiptų gabaritų. Todėl norintieji turi įsirengti atitinkamo dydžio aikštę. Tas ir padaro ją tokiu brangiu komponentu.

Tuo tarpu likusi lauko teniso įranga reikalauja pakankamai nedaug investicijų. Aišku, vien gera bei kokybiška raketė nebus labai pigi. Taip pat reikėtų nepamiršti tinklelio ir jo laikiklių, be kurių žaisti tenisą nelabai būtų įmanoma. Be to, bus reikalingas kažkoks visos aikštelės aptvėrimas, kad vėliau nereikėtų tolumoje ieškoti neatmušto kamuoliuko. Tačiau visi šie įrenginiai reikalaus minimaliai investicijų, jeigu palyginsime jų kaina su pačios dangos suma.

https://www.dangucentras.lt/projektavimas-ir-statybos-paslaugos/

Skirtingi dangų tipai

Nesidomintys šiuo sportu gali pamanyti, jog yra vienintelė danga, kuri naudojama visais atvejais. Tačiau net ir tenise jų gali būti pakankamai įvairių. Vienas iš tokių daugeliui mažai žinomas variantas yra kiliminė danga tenisui. Jau pats pavadinimas nemažai išduoda apie jos savybes. Ir ji turi vieną pagrindinį privalumą – yra minkšta. Todėl gerai amortizuoja visus sportininkų atliekamus judesius ir taip sumažiną sąnarių apkrovą. Iš vienos pusės tai privalumas, kadangi tausojama sveikata, tačiau žaidžiant profesionaliai ji gali padidinti traumų riziką. Todėl varžybose nėra naudojama. Tačiau mėgėjiškam žaidimui ji yra geras variantas dar ir dėl to, jog nereikalauja daug priežiūros. Dar yra molinės teniso kortų dangos, kurios gerokai populiaresnės, naudojamos ir profesionaliam žaidimui. Tačiau turint tokią dangą nuosavoje aikštelėje reikės rūpintis nuolatine jos priežiūra praktiškai prieš kiekvieną žaidimą.