Daug žmonių, kurie išvyksta dirbti į užsienį, patiria didelį šoką. Per keletą valandų pasikeičia aplinka, žmonės, kultūra ir dar labai daug dalykų. Nors išvykimas į užsienį dažniausiai išeina į naudą – finansinis stabilumas, geresnės gyvenimo bei darbo sąlygos, pokyčiai, tačiau prie to reikia priprasti. Dažnai nekeliaujantiems arba į šalį, kurioje ruošiasi dirbti, atvykus pirmą kartą galima susidurti su įvairiausiomis problemomis, tačiau jos laikinos ir nesunkiai įveikiamos. Sužinokite keletą patarimų, kad persikėlimas į svetimą šalį ir darbas užsienyje keltų kuo mažiau streso.

Viena iš didžiausių klaidų, kurias daro norintys dirbti užsienyje yra visiškas nesidomėjimas šalimi, į kurią ruošiamasi vykti. Darbas užsienyje išties puiki proga pamatyti ką nors naujo, susipažinti su kitos šalies žmonėmis ir kultūra, įgyti patirties, tačiau visiškai šalimi nepasidomėjus bus daug sunkiau joje prisitaikyti. Atlikti namų darbai gali teigiamai paveikti savijautą, todėl išlipus iš lėktuvo visai kitam krašte jausitės labiau savimi pasitikintys.

Gerai, jeigu pasidomite ir apie būstą, nuomos kainas, produktų parduotuvėse kainas ir kitus panašius dalykus, kurie bus labai svarbūs kasdienybėje. Taip pat niekuomet nereikėtų važiuoti į kitą šalį nežinant kur gyvensite, kadangi tai, kad darbas užsienyje jau rastas, nereiškia, kad yra ir paruoštas būstas ar maitinimas. Todėl svarbu bent mėnesiui rasti gyvenamąją vietą, jei jos nesuteikia darbo vieta ir turėti pinigų maistui. Per mėnesį galima nesunkiai apsiprasti ir rasti kitą gyvenamąją vietą arba pasilikti toje pačioje. Puikių darbo pasiūlymų rasite – https://balticworkforce.com/lt/.

Naujoje šalyje nereikėtų bijoti bendrauti – jei mokate kalbą, tuomet labai svarbu būti draugiškiems ir bandyti įsilieti į šalį, naują gyvenimą. Darbas užsienyje taip pat suteikia proga susipažinti su žmonėmis, kadangi galima pakalbinti bendradarbius, kurie ne tik papasakos apie šalį, darbą, bet ir ateityje gali tapti gerais draugais.

Verta pasidomėti ir apie šalies įstatymus, vietinių žmonių pasaulėžiūrą, sveikatos apsaugos sistemą ir panašius dalykus, kadangi tai gali būti labai aktualu ateityje, kiek ilgiau pagyvenus šalyje. Taip nebūsite visiškai pasimetę ir bus lengviau susigaudyti nestandartinėse situacijose. Tinkamas pasidomėjimas valstybe ir gyvenimo joje gali apsaugoti nuo kultūrinio šoko bei persikėlimo streso.