Apie rekuperacines sistemas žino daugelis ir ypač tie, kurie supranta šviežio oro namuose naudą. Kad nevargintų nuovargis, produktyvumo stoka, drėgmė namuose ar užterštas oras, jūsų būste privalo būti vėdinimo sistema, kuri kas kažkiek laiko vis atnaujintų namuose esantį orą. Oro cirkuliacija yra labai svarbi žmogaus savijautai, todėl gyventi namuose be vėdinimo nėra pats sveikiausias variantas, ypač žiemos metu, kai langai neatidaromi dėl šalčio, o namuose vis kaupiasi nešvaresnis, perkvėpuotas oras. Rekuperacinės sistemos padeda visais sezonais, todėl investavus niekuomet nepasigailėsite, nes gyvenimo kokybė pagerės net kelis kartus.

Galvojantys, kad rekuperacinės sistemos kainuoja labai didelius pinigus, reikėtų įvertinti, kad kartą investavus į tokią sistemą, vėliau sąnaudos bus labai mažos, todėl investicija tikrai nėra didelė, įvertinant, kad ji kaip tik sutaupo šildymo energiją. Kainą nėra maža, tarkime, 60 kvadratų butas gali įsirengti rekuperatorių už daugmaž 2500 eurų. Tai reiškia, kad kotedže ar name, kuris yra 100 kvadratinių metrų ploto galima sistemą įsirengti už maždaug 4000 eurų. Ši kaina yra jau su montavimu ir kitais darbais.

Būste pagal teisės aktus, oras turėtų visiškai pasikeisti nauju maždaug per tris valandas, tuomet galima sakyti, kad oro kokybė tikrai yra gera. Žinoma, jei namuose yra rūkoma, arba intensyviau sportuojama oras turi būti keičiamas net dažniau.

Jei galvojate, kad išsivalyti orą namuose galite labai pigiai ir lengvai, tiesiog atsidarius langą, reikėtų suprasti, kad langas nėra efektyvus dalykas, o ypač žiemos metu, kai vėliau tenka susimokėti didesnes šildymo kainas. Rekuperacinės sistemos orą filtruoja, o per langą gaunate labai daug ir nenorimų parazitų bei dulkių.

Rekuperatorių filtrai taip pat kas kelis mėnesius turi būti keičiami, kad oras būti tikrai švarus ir tinkamas. Rekuperacinės sistemos sušildo orą iš lauko žiemos metu su išmetamu oru iš namų jo nesumaišant, todėl ir šildymo sąskaitos negąsdins, o ir elektros sąnaudos tikrai nebus didelės. Taigi, drėgmė nebus išsprendžiama lango atidarymu, o oras nebus švarus jei nenaudosite rekuperacinės sistemos. Puikias sistemas rasite – https://www.plumbera.lt/.